Znajomość języków obcych ma istotne znaczenie nie tylko jako element ogólnego wykształcenia, ale również stanowi ważny element w rozszerzaniu wiedzy technicznej, prawniczej, biznesowej, informatycznej itd. Wielu nauczycieli specjalizuje się w nauczaniu języka obcego dla celów zawodowych np w dyplomacji, czy administracji.


ZESPÓŁ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dobie zanikania granic angielski urósł do rangi języka uniwersalnego. Z tej to przyczyny, angliści tworzą najliczniejszy zespół SJO. Pracuje w nim 50 osób. Są również native speakers.


ZESPÓŁ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Tworzy zespół prowadzący zajęcia na różnych poziomach nauczania. Są to grupy początkowe, średnio zaawansowane i zaawansowane, grupy przygotowujące do egzaminów Certifikat Deutsch oraz Zentrale Mittelstufenprufung.

  • dr hab. Anna JUST Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • mgr Monika KULIK Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


ZESPÓŁ JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Zespół składa się ze starszych wykładowców rusycystów, z ogromnym doświadczeniem zawodowym.

  • dr Iwona GOLBA Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • mgr Wanda WĘGORZEWSKA Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


ZESPÓŁ JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Zajęcia odbywają się na różnych poziomach znajomości języka, od początkowego aż do zaawansowanego. We wszystkich grupach stosuje się słownictwo specjalistyczne mające na celu umożliwienie studentom swobodnego dostępu do literatury fachowej.

 

PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE

Zespół składa się ze starszych wykładowców, z ogromnym doświadczeniem zawodowym.