STUDIA CYWILNE   I ROK

LEKTORAT JĘZYKA OBCEGO SEMESTR ZIMOWY  2020/2021

W  STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH WAT

ZAJĘCIA W TRYBIE ZDALNYM NA   MIKROSOFT TEAMS

Zajęcia z języków obcych odbywają się w czasie rzeczywistym

I. Lektorat języka angielskiego

Na zajęcia z języka angielskiego uczęszczają tylko studenci, którzy:

1. zdawali maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym lub uzyskali z matury rozszerzonej z języka angielskiego poniżej 80%
  2. nie posiadają udokumentowanego wyniku egzaminu maturalnego z języka angielskiego, ale deklarują chęć zdawania języka angielskiego na poziomie B2 w ramach obowiązkowego egzaminu końcowego z języka obcego.

Podzieliliśmy Państwa na angielskie grupy językowe alfabetycznie w ramach jednego kierunku (z wyj. grupy IOE20WX1S1, która połączona została ze studentami energetyki) i nadaliśmy im naszą nazwę – bardzo prosimy zapamiętajcie ją! Proszę sprawdzić na listach przekazanych przez Studium Języków Obcych Waszym dziekanatom do jakiej grupy zostaliście przydzieleni i jak nazywa się Wasz wykładowca, który utworzy dla Was grupę na Teamsach. Możecie kontaktować się z nim mailowo – adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">imięTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Lektorat trwa cztery semestry , po 30 godzin w każdym i kończy się egzaminem ustnym na poz.B2 po czwartym semestrze. Podręcznik obowiązujący przez 2 lata lektoratu:

Straightforward 2nd ed. Upper-Intermediate Książka ucznia & Webcode + eBook ISBN: 9781786327673

, cena po 20% zniżce - 86,92 zł , czyli ok.22 zł za semestr, kod zniżkowy: WATWAW tylko w księgarni internetowej wydawnictwa Macmillan https://sklep.macmillan.pl/?source=macmillan_pl&placement=menu

Uwaga! Każdy student ma obowiązek zaopatrzyć się w nową książkę, która posiada aktywny webcode. Ten podręcznik składa się tak naprawdę z 3 części : podręcznik w wersji papierowej, w wersji cyfrowej i webcode do ćwiczeń na platformie Macmillan. Bez webcodu student nie zostanie zapisany do wirtualnej klasy na tej platformie i nie uzyska zaliczenia.

Informacje można uzyskać:

https://sjo.wat.edu.pl/ w zakładce Kształcenie

Sekretariat SJO Klub WAT 1 piętro pok.108

tel. 261-83-96-67 261-83-91-37

UWAGA:

Studenci, którzy

1. uzyskali z matury rozszerzonej z języka angielskiego min. 80% lub
  2. posiadają uznawany certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B2

zwolnieni z egzaminu końcowego z języka angielskiego na poziomie B2. Zwolnienie z egzaminu nie oznacza zwolnienia z zajęć z języka obcego JOM.

II. Lektorat języka niemieckiego i rosyjskiego

Studenci zwolnieni z lektoratu i tym samym z egzaminu z języka angielskiego uczęszczają obowiązkowo na lektorat języka niemieckiego lub rosyjskiego (4 semestry, zaliczenie na ocenę). W planie nazwa tego lektoratu to JOM (język obcy międzywydziałowy)

Lektorat języka niemieckiego i rosyjskiego przeznaczony jest również dla studentów, którzy deklarują chęć przystąpienia do egzaminu końcowego na poziomie B2 z języka niemieckiego lub rosyjskiego zamiast z języka angielskiego.

Rekrutacja odbywać się będzie za pomocą systemu USOS. Proszę wstępnie wybrać grupę językową. Pytania proszę kierować do pani dr hab. Anny Just Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.