Informacja Dla Studentów Studiów Cywilnych
w Roku Akademickim 2018/2019

I. Zwolnienie z egzaminu z języka obcego na poziomie B2

Studenci, którzy:

1. uzyskali z matury rozszerzonej z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub rosyjskiego min. 80% lub
2. posiadają uznawany certyfikat poświadczający znajomość w/w języków na poziomie B2 (np. ESOL, DELF, TOEIC, LCCI, IELTS, certyfikat Goethe-Instytut, Państwowego Instytutu Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina itp.) są zwolnieni z egzaminu końcowego z języka obcego na poziomie B2. Zwolnienie z egzaminu nie oznacza zwolnienia z zajęć z języka obcego.

II. Obowiązkowy lektorat języka obcego dla studentów zwolnionych z egzaminu końcowego z języka obcego na poziomie B2 (z rygorem zaliczenia na ocenę)

Studenci, których dotyczy pkt. 1 lub pkt. 2, mają do wyboru:

a. lektorat języka angielskiego na poziomie C1, o ile na maturze rozszerzonej z języka angielskiego uzyskali min. 95% (maksymalna liczba osób w grupie to 25)
b. lektorat języka niemieckiego lub rosyjskiego na poziomie B1 (docelowo B2)
c. lektorat języka niemieckiego lub rosyjskiego na poziomie podstawowym (docelowo B1)

Zajęcia dla studentów zwolnionych z egzaminu końcowego z języka obcego na poziomie B2 oznaczone są w planach zajęć jako JOM (Język Obcy Międzywydziałowy) i przewidziane są tylko dla tej grupy studentów. Zajęcia mogą się też odbywać w terminie zajęć z języka angielskiego, o ile z danego wydziału i/lub kierunku zbierze się odpowiednia liczba osób.

III. Lektorat języka angielskiego kończący się egzaminem na poziomie B2

Na zajęcia z języka angielskiego z rygorem zaliczenia każdego semestru na ocenę uczęszczają studenci, którzy
- zdawali maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym lub
- na maturze rozszerzonej z języka angielskiego uzyskali wynik poniżej 80%.
Po czterech semestrach nauki języka angielskiego studenci Ci przystępują do obowiązkowego egzaminu końcowego na poziomie B2.

IV. Lektorat języka niemieckiego i rosyjskiego

Lektorat języka niemieckiego i rosyjskiego przeznaczony jest również dla studentów, którzy deklarują chęć przystąpienia do egzaminu końcowego na poziomie B2 z języka niemieckiego lub rosyjskiego i tym samym rezygnują z lektoratu z języka angielskiego.